Bitcoin’in 8 bin Dolar Seviyelerine Yükselişi

Son zamanlarda piyasanın durgunluğu ve benin şahsi işlerim dolayısıyla BTC piyasasından biraz uzak kaldım. Benim ilgisizliğimin uğurundan olsa gerek bitcoin bir kaç gün önce çoğu insanın ümitle beklediği 7.000$ seviyelerinin üstüne fırlamış. Tabi durum bununla da kalmamış ve yükselişe devam ediyor. 

Ümitler Tekrardan Yeşeriyor

BTC, 2017 yılının sonlarında 20.000$ seviyelerinde birden düşüşe geçmişti. Bu durum insanları paniğe kapıldıkça borsanın gereği fiyatlar daha da düştü. Son olarak ise 6-7 bin dolar seviyelerinde piyasa uzun süre duruldu. Tabi bu durgunluk düne kadar devam etmiş bir çok kişi için psikolojik seviye olan 7.000$ seviyeleri aşılmış durumda.

Bugün piyasayı bir kontrol edeyim dediğim ise BTC’nin 8 bin dolar seviyelerini bile aştığını gördüm. Açıkçası durum beni heyecanlandırmadı diyemem. Zira uzun süredir Bitcoin’in bu seviyelere ulaştığını göremiyorduk. Piyasa oldukça durgun geçiyor ve bu durgunluk yatırımcıları da olumsuz etkiliyordu. Ancak bu yükselişle yatırımcı da çekeceğinden dolayı şahsen fiyatların daha da yükseleceğini düşünüyorum. Peki, BTC’nin yükseleceğine dair beklentilerimi neye dayandırıyorum?

  • BTC şuanda piyasa hakimiyetini elinde bulunduruyor. Neredeyse %50 civarında bir piyasa hakimiyeti sağlayan BTC, bizlere gösteriyor ki alt coinler o kadar da tutulmuyor.
  • Sürekli artan madencilik gücüne sahip olması. Durgun piyasaya rağmen, yeni teknolojiler kullanılarak BTC madencilik gücü giderek artış göstermekte. Bu da bizlere BTC’nin uzun vadede gelirine bir çok madencinin güvendiğini gösteriyor.

Bitcoin her zaman olduğu gibi patlayacak bir bomba veya geleceğin para birimi olarak yorumlanıyor. Herkesin ayrı bir yorum getirdiği BTC’nin durumu ise şuanda bahsettiğim şekilde. Bu bazı kişiler için yatırım fırsatı, bazıları içinse yatırımdan çıkma fırsatı olarak değerlendiriliyor. Sizlerin bu konudaki görüşünüz nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir