Google Oyun Konsolu Süprizi mi Yapacak?

Google, bazı projelerinde oyun piyasasıyla içli dışlı olmak istediğini bizlere göstermek istemişti. Google’ın bu tarz projelerinde pek pes etmeyi bilmediğini biliyoruz. Şahsi fikrime göre ise oyun piyasasında da geri adım atmayacaktır. 

Google’ın oyun konusunda yaptığı en büyük adım, YouTube üzerinden yayına aldığı “YouTube Gaming” projesidir kuşkusuz. Ancak bunun haricinde elle tutulur bir adım attığı söylenemez. Bir süredir Microsoft ve Sony firmalarının oyun ile ilgili elemanlarını kendi yanına çekmeye çalıştığını ise bazı kaynaklardan zaten biliyoruz.

Google’ın bu hamleleri üzerine internette bazı söylentiler yayılmaya başladı. Açıkçası bu söylentiler beni heyecanlandırdı. Söylentilere göre Google, PlayStation vs xBOX rekabetine bir oyun konsolu üreterek katılmak istiyor. Bazı söylentilere göre ise bu konsol tamamen VR üzerine geliştirilecek.

Bu konuda resmi bir açıklama yapılan kaynak tabi ki mevcut değil. Ancak söylentileri mantıklı bulan bazı sağlam kaynaklar mevcut. Bu rekabet ortamında Google gibi bir devin bulunması açıkçası beni heyecanlandırır. Çünkü çoğu yerde olduğu gibi oyun konsolu piyasasında da sıkı rekabet biz oyuncuların yararına olacaktır. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir