Whatsapp Yeni Grup Yöneticisi Özelliğini Yayınladı

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri bir çok insan tarafından aktif olarak kullanılan WhatsApp, sürekli olarak yenilenerek kendini geliştirmeye devam ediyor. Son zamanlarda güvenlik üstüne yoğunlaşmış olan WhatsApp’ın en son hamlesi ise gruplar için geliyor. 

WhatsApp Grup Yöneticilerine Yeni Yetki

Günümüzde artık bazı iş yerlerinden tutun da sosyal gruplara kadar bir çok insan mesajlaşmak için WhatsApp uygulamasında grup oluşturuyor. Böyle kalabalık gruplarda iletişimi düzgün bir şekilde sağlayabilmek bazen oldukça zor olabiliyor. Gruplarda özel bir şekildel ikili konuşmaların yapılması, konuyla alakasız bir şekilde gönderilen mesajlar bazen iletişimi oldukça zor bir duruma getirebiliyordu. Bu konuda oldukça fazla geri bildirim alan WhatsApp ekibi sonunda duruma el attı.

Uygulamaya yeni eklenen ve sadece grup yöneticileri tarafından kullanılabilen “Mesaj Gönder” gönder özelliği sayesinde yöneticiler, grup üyelerinin mesaj göndermesini engelleyebiliyor. Bu özellik ile mesaj gönderimi kapatılan gruplarda kullanıcılar otomatik bir mesajla karşılaşıyor. Bu durumda sadece yönetici ile iletişime geçilebiliyor. Özellik sayesinde artık önemli duyuruların mesaj akışı içerisinde kaybolmasına engel olunabiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir