Yeni WordPress Blogum ve SteemPress

Görsel Kaynağı

Hello WordPress ^^

Uzun zaman önceleri aşina olduğum WordPress paneli şuanda karşımda. Bu satırları yazarken ise özlediğimi fark ettiğim fazla zamanımı almıyor açıkçası.

Son bir kaç saattir sunucu temini ve WordPress kurulumu için debelenip duruyorum. Ben WordPress’i özlemişim ancak o beni özlememiş sanırım. Zira kurulum sırasında beni normalin dışında uğraştırdı diyebilirim. Sunucu kaynaklı sıkıntılar, veritabanı sorunları vb. başım ağrımaya başladı açıkçası. Yalnız bu durum tamamen benden kaynaklı. Zira WordPress ailesinde temel olarak pek bir değişikliğe gidildiğini söyleyemem. Ancak ben uzun süredir bu aileden uzak kaldığım için biraz paslanmışım sanırım. Peki, bu süreçten sonra neden tekrardan WordPress? Birazda bu konuya değinelim.

SteemPress Merakı Baskın Çıktı

WordPress sisteminden uzaklaştıktan sonra ilk olarak Drupal ardından uzunca bir süre küçük projelerde Blogger kullanmaya başladım. Son olarak blog yazarlığı ve bloglardan uzaklaşarak kendime güzel bir tatil çektim. Ancak insan bir türlü yazmayı bırakamıyor. Tatil süresince çeşitli forumlarda ve sosyal medya sayfalarında yazma açlığımı gidermeye çalıştım.

Kendimi yazarlıktan emekli ettiğim sırada son zamanların trendi olan blok zinciri sistemlerine merak salmıştım. Bilgisayar başında geçirdiğim vaktimin önemli bir kısmını bu sistemlere ayırıyordum. Yine ayırdığım o vakitlerden birinde  Steemit ile tanıştım. Blok zinciri sisteminde benim daha önce görmediğim bir proje ile yer alması ve geleceğinin çok parlak olmasını düşünmem beni kendine çekti. İşte o zamandan itibaren çeşitli paylaşımları Steemit ile gerçekleştirip, blok zincirinde içerikler üreterek yer almaya çalışıyorum. WordPress ile tekrardan buluşmam ise SteemPress eklentisi sayesinde oldu. Bu eklenti sayesinde WordPress blogumda içerikler otomatik olarak Steemit platformunda paylaşılabilecek.

Steemit ve Steempress konularına daha sonra detaylı olarak değinebilirim. Zira şuanda ilk paragraflarda belirttiğim sebeplerden dolayı baş ağrısı çekiyorum. Zaten blogumun bir domaini dahi yok şuanda. 🙁 Sunucunun IP adresi ile yayına aldım ve hemen bu yazıyı yazdım. 🙂 İndirimde domain önerebilecek varsa memnun olurum. Tekrardan görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir